Gode kampanjer fortjener heder og ære!
Vi er overbevist om at et MMM med fokus på deling og læring er veien å gå for å skape enda mer effektiv kommunikasjon, i en verden som nå gir oss nesten uante muligheter.
På prisutdelingen premieres de aller beste jobbene i konkurransen Max Marketing Mix. Her har juryen gransket strategi, kreativitet og effekt med argusøyne for komme frem til de beste jobbene, kampanjene eller aktivitetene som retter seg mot en spesifisert målgruppe – og hvor man har et målbart resultat å vise til. Hvem er det juryen har delt ut metall til? Svaret får du på prisutdelingen!
Program for dagen:
Velkommen til MMM Prisutdeling. Vi møter jurygeneral Margrethe Wam Solvang fra Google, juryleder Maren Qvale fra Metro Branding og ANFOs Thomas Rønnerud.
Bronse, sølv og gullvinnere i kategoriene:
• B2B
• Non-profit
• Kundeservice/Callcenter
Vi møter juryleder Tonje Elvevold fra Høyskolen Kristiania og ANFOs Thomas Rønnerud.
Bronse, sølv og gullvinnere kåres i kategoriene:
• B2C
• Bærekraft/CSR
Vi møter juryleder Kathrin Myrvang fra Hyper, Fredrik Pettersson og Thomas Rønnerud fra ANFO.
Bronse, sølv og gullvinnere kåres i kategoriene:
• Best bruk av: Søk
• Best bruk av: E-post
• Best bruk av: Sosiale medier
Vi møter jurydeltaker Kent Jordet fra Hurtigruten og ANFOs Thomas Rønnerud.
Bronse, sølv og gullvinnere kåres i kategoriene:
• Årets innovasjon
• Best bruk av: Video
• Best bruk av: Display
• Best bruk av: Data-basert innsikt
• Best bruk av: Kundeklubb/Lojalitetsprogram


Kvartalskommentar fra ANFO Markedsrådets første samling.

Vi har alle vært der. Telefonen ringer fra et ukjent nummer. Det er et callsenter. Og allerede der har de fleste av oss et problem

Debatten om Schibsteds nye samtykkemodell handler tilsynelatende om personvern. Men bak den juridiske diskusjonen skjuler det seg et spørsmål med langt større konsekvenser for norsk