ANFOs store årlige studie om virkemidler, utfordringer, utviklingstrekk og prioriteringer hos norske annonsører er en av bransjens mest etterlengtede analyseprosjekter. Undersøkelsen brukes som fasit for hele bransjen. Både media og annonsørenes samarbeidspartnere refererer hyppig til denne undersøkelsen.
Du var kanskje på årets DSAD hvor Håvard Kvernaas Bakken i ANFO presenterte årets analyse. Da feltarbeidet i år ble gjennomført senere enn normalt er ikke selve rapporten ferdig. Vi måtte rett og slett prioritere å lage selve presentasjonen ferdig til årets DSAD.
Det blir laget en rapport.
Rapporten gjør vi ferdig i løpet av de neste 3-4 ukene. Inntil da kan du se Håvard presentere årets analyse på DSAD, på ANFO TV.

Norsk kreativitet har funnet sin scene.

Fra i dag er tre av ANFOs største innsiktskilder – Effektdatabasen, DSAR-undersøkelsen og AI-undersøkelsen – tilgjengelige på ett sted. Målet er at flere markedsavdelinger og

17 fagpersoner fra annonsør-, byrå- og teknologisiden skal vurdere årets case i ANFO MarTech Awards. Juryen er en god blanding av nye ansikter og et

Når over 300 av Norges viktigste annonsører og byråfolk samles til Tigerbrøl 3. september, overlater Snapchat sin egen utstillingsplass til tidligere studenter fra Digital markedsføring