Annonsørundersøkelsen DSAR

Den Store Annonsørrapporten, lanseres i år på DSAD den 16. oktober.

Vi har lett spøkefullt omtalt den årlige lanseringen av DSAR for høstens vakreste eventyr. Kanskje litt store ord, men et lite høydepunkt for mange er vi nok. Rapporten som etter hvert blir til bransjens mest etterspurte undersøkelse, har ANFO nå gjort i mange år. 

Vi vet at dette er vår bransjes mest anerkjente, og etterspurte faktagrunnlag.

Håvard Kvernaas Bakken da han presenterte DSAR i fjor, 2024.

Kunnskap og innsikt er avgjørende for å fatte riktige beslutninger. DSAR viser hvordan du og dine bransjekollegaer ser på budsjetter, virkemidler, medieutvikling og samarbeidsrelasjoner. I dag og i fremtiden. Å forutse hva som vil skje i fremtiden er ikke lett. Men vi i ANFO prøver likevel. 

Det meste er i forandring. Skal vi lykkes i fremtiden, noe de fleste har planer om, vil det være avgjørende å ha vilje og evne til nettopp å endre seg. Sannsynligvis raskere og hyppigere enn noensinne tidligere.

Rapporten viser hvordan du og dine bransjekollegaer ser på markedsbudsjetter, virkemidler, medieutvikling og samarbeidsrelasjoner. I dag og i fremtiden. Vi vet at rapporten tidligere har blitt brukt som bakgrunn for omorganiseringer, oppkjøp, strategiske veivalg og bedriftsetableringer. Dette gjør oss stolte, og ydmyke! Både media og våre medlemmers samarbeidspartnere refererer hyppig til undersøkelsen. Og kanskje like viktig, funn i rapporten er regelmessig grunnlag for faktabaserte diskusjoner i bransjen.

Årets rapport presenteres på årets DSAD på Latter 16. oktober. Deltagere på dagen er de første som mottar rapporten etter presentasjonen. Rapporten er deretter tilgjengelig for våre medlemmer. Du må da enten delta på DSAD eller være medlem av ANFO for å få tilgang på rapporten.

Meld deg på årets DSAD her.

Del dette innlegget:

Les også