Bruk vår juridiske kompetanse

ANFOs juridiske tjenester har avgjørende betydning for medlemmene våre.

De sikrer at våre medlemmer opererer i samsvar med gjeldende lover og regler, og dermed unngår potensielle rettslige tvister. Vi i ANFO setter en høy standard for reklamepraksis i Norge, noe som er til fordel både for reklamebransjen og forbrukerne.

Vår juridiske bistand omfatter rådgivning om reklameregler og -standarder, samt hjelp til å forstå og tolke lovgivningen som er relevant for reklamevirksomhet. Vi opprettholder tette forbindelser med myndighetene som overvåker reklamebransjen. Videre drifter vi også selvreguleringsordningene MFU (Matbransjens faglige utvalg) og FIM (Fagutvalget for influencermarkedsføring).

Vår juridiske bistand omfatter rådgivning om reklameregler og -standarder, samt hjelp til å forstå og tolke lovgivningen som er relevant for reklamevirksomhet. Vi opprettholder tette forbindelser med myndighetene som overvåker reklamebransjen. Videre drifter vi også selvreguleringsordningene MFU (Matbransjens faglige utvalg) og FIM (Fagutvalget for influencermarkedsføring).

Som medlem av ANFO får du tilgang til vår advokats råd og veiledning innenfor visse begrensninger, noe som betraktes som en eksklusiv medlemsfordel. Hvis det skulle oppstå større juridiske saker som krever mer tid, tilbyr vi våre medlemmer en svært gunstig timepris. Vi vil alltid være transparente i våre priser og avtaler, slik at det ikke kommer overraskelser.

ANFO-advokaten Carsten Gunnarstorp.

Videre har vi et omfattende utvalg av avtalemaler for reklame- og mediebyråer, noe som er etterspurt blant våre medlemmer. Disse malene er alltid oppdaterte, og vi er glade for å kunne tilby dem til våre medlemmer.

Bli medlem av ANFO i dag for å nyte godt av våre profesjonelle juridiske tjenester og få en trygg og lovlig markedsføringspraksis som vil hjelpe deg med å vokse og trives i bransjen. Sammen kan vi styrke reklamebransjen og sikre en ansvarlig og vellykket reklamevirksomhet i Norge.

Ta kontakt med vår kommersielle direktør Thomas Rønnerud for å starte prosessen med å bli ANFO-medlem i dag.

Del dette innlegget: